Trip to Poland

Poľsko

  • Rozloha – 312 696 km²
  • Počet obyvateľov – 38 433 600 (odhad 2017)
  • Hlavné mesto – Varšava
  • Jazyk – poľština
  • Mena – poľský zlotý

V Poľsku sa nachádza bohatá sieť diaľnic, ktorá sa neustále rozširuje. Donedávna bolo Poľsko krajinou, kde sa platilo za prejdený úsek diaľnice mýto priamo na mýtnych bránach.

Doba sa však zmenila, a od 01.12.2021 platia domáci vodiči osobných automobilov, motocyklov a autobusov mýto prostredníctvom štátnej aplikácie e-TOLL. Zahraniční vodiči si budú musieť diaľničný lístok zakúpiť v predstihu cez systém Autopay.

Systém Autopay na poľských vnútroštátnych diaľniciach A2 Konin – Strykow (Lodž) a A4 Vroclav – Sosnica (Gliwice) a súkromných diaľniciach AmberOne A1 (Toruň – Gdansk) a A4 Katovice – Krakov je založený na tzv. GeoFencingu, ktorý zaznamenáva presný pohyb vozidla. Technológia dostáva informácie z telefónu len vtedy, keď auto prechádza cez vstupné a výstupné body spoplatnenej cesty.

Autopay je rýchly automatický online a offline platobný systém. Platí sa automaticky a bezkontaktne. Stačí, aby aplikácia v mobile bežala na pozadí. Aplikácia je dostupná pre Android aj iOS.

Autopay tiež umožňuje nákup diaľničných lístkov v predstihu na webovej stránke ebiletautostradowy.pl . Zaregistrovať sa do systému zaberie len pár minút.

Ak vodič nebude mať na konkrétnych úsekoch platný lístok, hrozí mu pokuta 500 PLN.

About Post Author

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *