Trip to Austria

Rakúsko

  • Rozloha – 83 878,99 km²
  • Počet obyvateľov – 8 935 112 (odhad 2020)
  • Hlavné mesto – Viedeň
  • Jazyk – nemčina
  • Mena – euro

V Rakúsku je na vysokej úrovni dobudovaná sieť diaľnic s dobrými napojeniami na rýchlostné a okresné komunikácie, nadväzujúce na sieť susediacich štátov.

Na prejazd po diaľniciach je potrebné vopred si zakúpiť diaľničnú známku – Vignette, ktorá sa fyzicky lepí na čelné sklo vozidla (osobné vozidlá), na motocykle na miesto, kde je viditeľná a nehrozí jej odlepenie. Diaľničné nálepky predávajú v Rakúsku trafiky a čerpacie stanice. Nálepku je možné získať aj cez automotokluby ÖAMTC a ARBÖ.

Diaľničná známka Rakúsko 2022
vzor ročnej známky 2022

Od roku 2018 pribudli ku klasickým známkam aj elektronické diaľničné známky. Elektronickú diaľničnú známku si môžete kúpiť na stránke shop.asfinag.at. Pri kúpe zadávate evidenčné číslo vozidla a e-mail, kam vám príde potvrdenie o zakúpení. Elektronickú diaľničnú známku je možné použiť len pre vozidlá s najväčšou prípustnou celkovou hmotnosťou do 3,5 ton.

Elektronickú známku je potrebné zaúpiť najmenej 18 dní pred použitím.

Všetky vozidlá s max. povolenou celkovou hmotnosťou nad 3,5 t musia mať pri jazde v Rakúsku nainštalovaný vo vozidle GO-Box, ktorý prostredníctvom mikrovlnových signálov registruje prechádzajúce vozidlo cez mýtny portál.

About Post Author

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *